Заняття № 1
віртуальної школи учителів правознавства«Новели у законодавстві України про адміністративну відповідальність за вчинення правопорушень та методика їх опрацювання під час вивчення правознавства»
1. Мета, завдання, очікування, зміст, література.
2. Характеристика основних джерел адміністративного права.
4. Основні теоретичні питання.
Заняття проводить
Кузьмінова Тетяна Іллівна
учитель правознавства
Маріупольського НВК
«Ліцей-школа № 14»
Віртуальна школа учителя правознавства
Шановні колеги!
Сучасний учитель правознавства має постійно підвищувати свій фаховий рівень, займаючись самоосвітою, самостійно відслідковувати зміни в законодавстві через офіційні джерела та фахові публікації. На допомогу вчителю-практику у 2016 році розпочала свою роботу віртуальна школа вчителів правознавства. ЇЇ метою є поглибити теоретичні знання педагогів із певних галузей права України, ознайомити з новелами чинного законодавства та спрямувати на практичне застосування правових знань під час аналізу ситуацій, організації самоосвітньої діяльності.
Заняття проводять педагоги-майстри, які мають досвід роботи в профільних правових класах, підготовки переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад, самі є переможцями фахових конкурсів.
Просимо всіх учасників заходу реєструватися та залишати свої відгуки й побажання в коментарях сторінки. Організатори віртуальної школи із задоволенням отримають ваші запити та пропозиції для планування подальшої роботи, визначення цікавих тем та продуктивних форм та методів навчання.
Відділ суспільних дисциплін.
Заняття № 2
План 2 заняття віртуальної школи (Конституційне право).
І. Загальна характеристика Конституційного права України.
ІІ. Основні теоретичні питання.
ІІІ.Про зміни в Конституційному законодавстві України.
IV. Правовий практикум.
Рекомендована література
Завдання для самостійної роботи
1. Опрацюйте Закон України «Про Національну поліцію» на офіційному сайті Верховної Ради України - http://rada.gov.ua .
2. Дайте відповіді на питання:
-
Що таке Національна поліція?
-
У яких сферах можуть надаватися поліцейські послуги?
-
Які принципи покладені в основу діяльності поліції?
-
Які підрозділи функціонують у складі національної поліції?
-
Які основні обов’язки покладені на поліцію?
-
Які повноваження має національна поліція відповідно до покладених на неї завдань?
3. Складіть схему «Загальна система поліції»
4. Розв’яжіть юридичну ситуацію
Нечитайло Остап, що працював поліцейським, повертаючись з вечірки у вільний від роботи час, зустрів 14.04.2016 року о 23.30 свого знайомого Нетерплячого Тараса, який звернувся до нього з повідомленням про крадіжку в його будинку, що відбувалася саме в цей час. Остап відмовив Тарасу в наданні допомоги, мотивуючи тим, що в нього законний відпочинок і порадив звернутися з заявою до поліцейського відділку.
Чи правомірні дії Нечитайло Остапа? Дайте юридичну оцінку діям поліцейського.
5. Складіть 5 – 7 тестових завдань за текстом поданого вище нормативно-правового акту.
Заняття № 3
Віртуальна школа
вчителя правознавства
«Новели законодавства України»
Заняття на тему «Новели в кримінальному законодавстві України та методика їх опрацювання під час вивчення правознавства» (з досвіду роботи Михальової С.В.)
План
1. Вступне слово викладача
2. Робота з порівняльною таблицею у текстовому документі «Порівняльний аналіз статей Кримінального Кодексу України, що притерпіли зміни».
3. Робота з презентацією «Нові статті в Кримінальному Кодексі України».
4. Виконання вправи «Правовий тренажер».
1.
2.
3.
4.
Відповіді, питання та зауваження надсилати
на e-mail Михальовій
Світлані Володимирівні
svmhek@ippo.dn.ua
Методичні рекомендації
з питань вивчення сімейного законодавства в програмі «Правознавство (практичний курс)» для 9-х класів навчальних закладів
Підготувала Павлова О.В., в.о.начальника Головного територіального управління юстиції у Донецькій області
04 жовтня 2016 р. на виконання обласної Програми правової освіти населення в Донецькій області відбувся семінар для вчителів правознавства, який провела виконуюча обов’язки начальника Головного територіального управління юстиції в Донецькій області Олена Володимирівна Павлова.
Темою заняття було обрано «Новели в законодавстві про шлюб та сім’ю». Олена Володимирівна прокоментувала основні положення законодавства про шлюб та сім’ю, розповіла про пілотний проект «Шлюб за добу», охарактеризувала порядок державної реєстрація зміни імені, прізвища, майнові та немайнові права та обов’язки батьків і дітей, подружжя; охарактеризувала практику здійснення опіки та піклування щодо дітей, які втратили батьків, на Донеччині, відповіла на запитання учасників семінару щодо аналізу правових ситуацій.